Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü ve Anbean Tanıtım Danışmanlık ortak projesi

BUİK

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü

1953 yılında Robert Kolej bünyesinde İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti adı altında kurulan kulübümüz 1975′te İşletme Kulübü olarak anılmaya başlamış, 1990 yılında ise İşletme ve Ekonomi Kulübü adını almıştır.

Şu anda pek çok ayrı koldan sayısız faaliyet gerçekleştiren İşletme ve Ekonomi Kulübü, 20 yıl boyunca çıkardığı kampüs dergisi Dinamik’i 7 yıldan beri gazete formatında çıkarmaktadır. Bu yıl ilkini düzenlecek olan Sales Challenge satış yarışması alanında ilk olma özelliğini taşıyor.Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi kulübü 3 yıldır düzenlediği Enterprize Girişimcilik Yarışması’nı bu yıl da tüm hızıyla devam ettiriyor. Geçtiğimiz yıl ikincisi düzenlenmiş olan Investimate Sanal Yatırım Yarışması ile öncü çizgisini korumaktadır.

Pek çok konuda diğer öğrenci kulüplerine örnek teşkil eden “ilk”ler gerçekleştiren İK, Türkiye’yi ” Kariyer Günleri” kavramıyla tanıştıran, yenilikçi ve öncü çizgisiyle Türkiye’nin öğrenciler tarafından çıkarılan ilk iş dünyası ve ekonomi dergisi Foreline’i çıkartan, Türkiye çapında düzenlediği EnterPrize Girişimcilik Yarışması ile girişimcilere en çok ödül ve imkan sağlayan kulüp olmasının yanı sıra kısa adı İKTP olan İşletme Kulüpleri ve Toplulukları Platformu’nun da kurucularından biridir.

63 yıllık bir birikime sahip olan kulübümüzde, geçmişten günümüze çeşitli görevler almış eski üyelerimizin büyük bir kısmı bugün kendi alanlarının en başarılı ve lider kişileridir.

Kulübümüzün yeni alt kurullarından biri olan İş Dünyası ve Yönetim Alt Kurulu, FMCG Case Camp ile seneye etkili bir giriş yapıyor. Case&Days ve Boğaziçi Yönetim ve Liderlik zirvesi etkinliklerini de hayata geçirecek olan alt kurulumuz hepimiz için verimli ve eğlenceli bir kamp diliyor.

Ayrıntılı bilgi için: buik.net adresini ziyaret edebilirsiniz.